NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf to mały samochód rodzinny produkowany przez niemieckiego producenta Volkswagena od 1974 roku. Oryginalny Golf Mk1 był zamiennikiem Volkswagena Beetle. Golf jest najlepiej sprzedającym się modelem Volkswagena. Początkowo produkcja Golfa obejmowała głównie modele trzydrzwiowego hatchbacka. Inne warianty to 5-drzwiowy hatchback, kombi, kabriolet i sedan.

Volkswagen Classic Samochody na sprzedaż

Golf 1
W maju 1974 roku Volkswagen wypuścił Golfa pierwszej generacji jako nowoczesny zamiennik napędu na przednie koła dla Volkswagen Beetle. Kolejne odmiany obejmowały Golf GTI, wersję z silnikiem Diesla, wersję Jetta notchback sedan i Golf Cabrio. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie Golf Mk1 był sprzedawany jako Volkswagen Rabbit, aw Meksyku jako Volkswagen Caribe. W latach 1984–2009 zmodyfikowana wersja Golfa Mk1 była produkowana w Afryce Południowej jako Citi Golf.

Kupujesz Volkswagen Golf?

Golf 2
Golf drugiej generacji pojawił się we wrześniu 1983 roku. Model ten miał większy rozstaw osi, podczas gdy ogólny wygląd Golfa 1 został zachowany w bardziej zaokrąglonym kształcie. Chociaż większość rynków lewicowych była już wyposażona w Golfa 2 pod koniec 1983 r., Model ten pojawił się w Wielkiej Brytanii dopiero w marcu 1984 r. Golf 2 GTI od samego początku miał 1.8-litrowe 8-zaworowe paliwo. silnik wtryskowy, aw 1985 roku pojawiła się wersja z 16 zaworami. W tym samym roku pojawiły się również pierwsze Golfy z napędem na cztery koła. Nie było modelu kabrioletu opartego na Golfie 2; zamiast tego Golf 1 Cabrio był kontynuowany przez cały okres produkcji Golfa 2.

Volkswagen Golf

E & R Classics, Twój specjalista od Volkswagen Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Volkswagen Golf w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i procedury wewnętrzne dla samochodu Volkswagen Golf
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Volkswagen Golf
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego