Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Niedziela 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) EXTRA OPEN od 12:00 do 16:00
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volkswagen T2

Generacja 2nd Volkswagena Type-2 (znanego jako T2) została wprowadzona w 1967. Został zbudowany w Niemczech do 1979. Modele sprzed 1971 są często nazywane T2a (early bay), podczas gdy modele po 1972 są nazywane T2b (late bay). Ta 2nd-generacji Type-2 stracił swoją charakterystyczną dzieloną przednią szybę, był nieco większy i znacznie cięższy niż jego poprzednik. Nowy model pozbył się także tylnego zawieszenia z wahadłowymi wahaczami i skrzyniami transportowymi, które wcześniej służyły do ​​podnoszenia wysokości jazdy. Zamiast tego, półosiowe osie wyposażone w przeguby o stałej prędkości podniosły wysokość jezdną bez gwałtownych zmian w pochyleniu zawieszenia wahliwej osi opartej na burzach.

Volkswagen Classic Samochody na sprzedaż

T2b został wprowadzony w drodze stopniowej zmiany przez 3 lat. Pierwsze modele zawierały zaokrąglone zderzaki z krokiem do użycia, gdy drzwi były otwarte, przednie drzwi otwierały się do 90 ° od ciała, bez warg na przednich osłonach i wlotach powietrza półksiężyca w słupkach D. Mieli również unikalne luki silnika i do momentu, aż wskaźniki przednie 1971 ustawiły się nisko na nosie, a nie wysoko po obu stronach kratki świeżego powietrza. 1971 Type-2 zawierał nowy silnik 1.6L z dwoma portami wlotowymi na każdej głowicy cylindrów i był zgodny z normą DIN w 37kW. Ważna zmiana nastąpiła wraz z wprowadzeniem przednich hamulców tarczowych i nowych kół jezdnych z otworami wentylacyjnymi hamulca i płaskimi kołpakami. Najbardziej widoczną zmianą 1972 był większy przedział silnikowy, który pasowałby do większych silników od 1.7 do 2.0 od Volkswagena Type-4 i przeprojektowany tylny koniec, który wyeliminował zdejmowany tylny fartuch. Poprawiono bezpieczeństwo podczas zderzenia dzięki ściśliwej konstrukcji za przednim zderzakiem. Oznaczało to, że T2b był w stanie spełnić amerykańskie standardy bezpieczeństwa. Emblemat Volkswagen z przodu stał się nieco mniejszy.

Kupujesz Volkswagen T2?

Późniejsze zmiany modelu były przede wszystkim mechaniczne. W 1974 T2 zyskał ostateczny kształt. Podczas późnych 1970 zbudowano i przetestowano pierwsze prototypy furgonów Type-2 z napędem na koła 4.

Volkswagen T2

E & R Classics, Twój specjalista Volkswagen Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupna samochodu Volkswagen T2 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Volkswagen T2
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Volkswagen T2
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego