Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Niedziela 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) EXTRA OPEN od 12:00 do 16:00
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volkswagen Karmann Ghia

Volkswagen Karmann Ghia jest coupe 2 + 2 i kabrioletem sprzedawanym przez 1955-1974 przez Volkswagen. Połączenie podwozia i mechaniki Type 1 (Beetle), stylizacji Luigi Segre z włoskiej carrozzeria Ghia i ręcznie wykonanej karoserii niemieckiego konstruktora-trenera Karmanna.
Karmann Ghia został wewnętrznie oznaczony jako Typ 14. W 1961ie Volkswagen wprowadził wariant, typ 34 - wyposażony w karoseryjne nadwozie i oparty na nowo wprowadzonej platformie Type 3.
Produkcja podwoiła się wkrótce po wprowadzeniu, stając się najczęściej importowanym samochodem do USA. Amerykański projektant przemysłowy Walter Dorwin Teague wybrał Type 14 na swoją listę najpiękniejszych na świecie zaprojektowanych produktów.
Ponad 445.000 Karmann Ghias zostały wyprodukowane w Niemczech, bez uwzględnienia wariantu typu 34. Karmann Brazil produkował samochody 41.600 lokalnie w Ameryce Południowej między 1962-1975.

Volkswagen Classic Samochody na sprzedaż

Typ 14 zadebiutował na Paris Auto Show w październiku 1953 jako koncepcja stylizacji stworzona dla Ghii przez Luigi Segre.

We wczesnych 1950ach Volkswagen produkował swój samochód ekonomiczny, Type 1 (Beetle). Wraz ze wzrostem powojennych standardów życia, kierownictwo Volkswagena zaproponowało dodanie do swojego modelu samochodu halo, nawiązując współpracę z niemieckim konstruktorem nadwozi, firmą Karmann, za jej produkcję.
W przeciwieństwie do korpusu spawanego maszynowego Beetle z odbojnicami, panele karoserii Karmann Ghii zostały zgrzane doczołowo, ręcznie ukształtowane i wygładzone za pomocą angielskiego cyny w czasochłonnym procesie współmiernym z wyższymi producentami, czego efektem jest Karmann Ghia jest wyższa cena.
Projekt i prototyp zostały dobrze przyjęte przez kierownictwo Volkswagena, aw sierpniu 1955 pierwszy typ 14 został wyprodukowany w Osnabrück, Niemcy. Ponad przykłady 10.000 zostały sprzedane w pierwszym roku.
Typ 14 był sprzedawany jako praktyczny i stylowy 2 + 2, a nie prawdziwy samochód sportowy. Ponieważ dzielili się silnikami, wydajność silnika Type 14 wzrastała równolegle z Type 1 (Beetle), ostatecznie osiągając pojemność 1584cc, wytwarzając 60 hp.
W sierpniu 1957, VW przedstawił wersję kabrioletową Karmann Ghia. Zewnętrzne zmiany w 1961 obejmowały szersze i płetwione przednie kratki, wyższe i bardziej zaokrąglone tylne światła tylne i reflektory przeniesione na wyższą pozycję - z poprzednimi modelami i ich umieszczeniem w niższym reflektorze zwanymi lowlights. Włoski projektant Sergio Sartorelli, projektant typu 34, nadzorował różne zmiany typu 14.

Kupujesz Volkswagen Karmann Ghia?

1967 Typ 14 Kabriolet Karmann Ghia zyskał rozgłos w amerykańskiej telewizji jako samochód kierowany przez agenta CONTROL 86 Maxwella Smarta w pierwszych latach trzeciego i czwartego sezonu Get Smart.

W 1970, większe tylne światła zintegro- wały światła cofania i większe zwrotne sygnały zakrętów. Jeszcze większe i szersze tylne światła zwiększają widoczność boczną, a jednocześnie duże kwadratowe zderzaki zastępują gładkie okrągłe oryginały. Tylko dla modelu US modyfikacje 1973 zlecone przez National Highway Traffic Safety Administration obejmowały absorbery absorbujące energię. Wyściełane dywaniki na półce zastąpiły tylne siedzenie.
Późny 1974 samochód został zastąpiony przez Scirocco Porsche 914 i Golf / Rabbit.

Volkswagen Karmann Ghia

E & R Classics, Twój specjalista Volkswagen Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Volkswagen Karmann Ghia w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Volkswagen Karmann Ghia
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletny remont samochodu Volkswagen Karmann Ghia
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego