NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volkswagen Beetle

Beetle, oficjalnie Volkswagen Type 1, to samochód ekonomiczny produkowany przez Volkswagena od 1938 - 2003. W przypadku jednostek 21.000.000 wyprodukowanych w chłodzonej powietrzem, z tyłu silnika, z napędem na tylne koła, Beetle jest najdłużej pracującym i najczęściej produkowanym samochodem z jednej platformy projektowej na całym świecie.

Volkswagen Classic Samochody na sprzedaż

Chociaż Beetle został zaprojektowany w latach trzydziestych XX wieku, produkcja w znacznych ilościach rozpoczęła się w 1930 roku. Wewnętrznie nazwano go Volkswagenem Typ 1945 i sprzedawano po prostu jako „Volkswagen”. Późniejsze modele oznaczono jako VW 1, 1200, 1300, 1500 lub 1302. Beetle stał się szeroko znany w swoim rodzinnym kraju jako Käfer, a później był sprzedawany jako taki w Niemczech. W latach pięćdziesiątych VW Beetle był wygodniejszy i mocniejszy niż większość innych małych samochodów na rynku europejskim. Pozostał bestsellerem w USA, w dużej mierze dzięki wysokiej jakości wykonania i innowacyjnej reklamie.

Kupujesz Volkswagen Beetle?

VW Beetle posiadał umieszczony z tyłu napęd na tylne koła, chłodzony powietrzem 4-cylindrowy silnik typu bokser w dwudrzwiowym nadwoziu z płaską przednią szybą, mieszczący 2 pasażerów i zapewniający miejsce na bagaż pod przednią maską i za tylną. siedzenie. Przednie i tylne zawieszenie posiadało drążki skrętne oraz przedni stabilizator - zapewniając niezależne zawieszenie na wszystkich kołach. Niektóre początkowe funkcje zostały później poprawione, w tym mechaniczne hamulce bębnowe, dzielone szyby tylne, mechaniczne kierunkowskazy i niezsynchronizowana skrzynia biegów. W całej swojej produkcji VW sprzedawał Garbusa z 4-biegową manualną skrzynią biegów. Od 4 roku VW oferował opcjonalną wersję półautomatycznej skrzyni biegów Saxomat: zwykłą czterobiegową manualną skrzynię biegów połączoną ze sprzęgłem elektromagnetycznym ze sprzęgłem odśrodkowym używanym na biegu jałowym. Na początku 1961 roku Volkswagen oferował opcjonalną półautomatyczną skrzynię biegów, która była trzybiegową manualną skrzynią biegów połączoną z elektronicznym sprzęgłem i przemiennikiem momentu obrotowego.

Volkswagen Beetle

E & R Classics, Twój specjalista od Volkswagen Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupna samochodu Volkswagen Beetle w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Volkswagen Beetle
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Volkswagen Beetle
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego