NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Porsche 356

Porsche 356 było pierwszym samochodem produkowanym przez firmę. Był to lekki i zwinny dwudrzwiowy samochód sportowy z tylnym silnikiem i napędem na tylne koła, dostępny w wersji coupe z twardym dachem i otwartej konfiguracji. Innowacje projektowe były kontynuowane przez lata produkcji, przyczyniając się do sukcesu i popularności sportów motorowych. Produkcja rozpoczęła się w 2 roku w Gmünd w Austrii, gdzie zbudowano około pięćdziesięciu samochodów. W 1948 roku fabryka została przeniesiona do Zuffenhausen w Niemczech, a ogólna produkcja 1950 trwała do kwietnia 356 roku, długo po tym, jak zastępujący model 1965 zadebiutował jesienią 911 roku.

Porsche Klasyczne samochody na sprzedaż

Przed II wojną światową Porsche zaprojektowało i zbudowało trzy samochody typu 64 dla wyścigu 1939 Berlin-Rome, który został odwołany. W 1948 został ukończony prototypowy prototyp 356 z podwoziem cylindrycznym o nazwie "No. 1". Doprowadziło to do debaty na temat "pierwszego" samochodu Porsche, ale 356 jest uważany przez Porsche za swój pierwszy model produkcyjny.

Model 356 został stworzony przez Ferdynanda „Ferry” Porsche. Podobnie jak jego kuzyn, Volkswagen Beetle, model 356 był czterocylindrowym, chłodzonym powietrzem samochodem z tylnym silnikiem i napędem na tylne koła, wykorzystującym zintegrowaną konstrukcję miski i nadwozia. Podczas gdy nadwozie 356 było oryginalnym projektem pracownika Porsche Erwina Komenda, jego mechanika (w tym silnik, zawieszenie i podwozie) pochodziła od Volkswagena. Pierwsze 356 uzyskało homologację drogową w Austrii w dniu 8 czerwca 1948 r. I wykorzystywało wiele części Volkswagena do celów ekonomicznych. Szybko jednak Porsche przeprojektowało i dopracowało samochód, koncentrując się na osiągach. Pod koniec lat 50. Volkswagena i Porsche podzielono o wiele mniej części. Wczesne 356 karoserii samochodowych wyprodukowanych w Gmünd było ręcznie wykonanych z aluminium, ale kiedy w 1950 r. Przeniesiono produkcję do Zuffenhausen w Niemczech, produkowane tam modele miały stalowe nadwozia.

Kupujesz Porsche 356?

Niewiele zauważono na początku, pierwsze 356-y sprzedawane były głównie w Austrii i Niemczech. Porsche zajęło dwa lata, począwszy od pierwszego prototypu w 1948, do produkcji pierwszych samochodów 50. Na początku 1950 356 zyskał rozgłos wśród entuzjastów po obu stronach Atlantyku ze względu na aerodynamikę, obsługę i doskonałą jakość wykonania. Właściciele często jeździli samochodem, a także prowadzili go na ulicy. Rosnący sukces dzięki samochodom wyścigowym i drogowym przyniósł zamówienia Porsche na jednostki 10000 w 1964, a do czasu, gdy produkcja 356 zakończyła się w 1965, wyprodukowano około 76000.

Porsche 356

E & R Classics, Twój specjalista od Porsche Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Porsche 356 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne procedury dotyczące samochodu Porsche 356
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Porsche 356
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego