Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Niedziela 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) EXTRA OPEN od 12:00 do 16:00
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Austin Healey 100 / 6

British Motor Corporation postrzega Austin Healey jako integralną część ich składu, więc kiedy strategia silnika firmy zmieniła się, było oczywiste, że duży sportowy samochód również będzie musiał się zmienić. W 1956 100 / 4 stał się Austin Healey 100 / 6. Stara A90 cztery została uznana za przestarzałą, więc została zastąpiona nową prostą szóstką o tym samym rozmiarze.

Austin Healey Klasyczne samochody na sprzedaż

Przeprojektowanie obejmowało rozciąganie rozstawu osi 2 i zmianę położenia niektórych elementów w ogonie, aby zrobić miejsce na dodanie maleńkich tylnych siedzeń kubełkowych "+ 2". Stylizacja dla Austin Healey 100 / 6 była prawie taka sama jak jego poprzedniczka, oprócz nowej owalnej kratki, stałej szyby przedniej, wyboru kółek z drutu lub stali i tarczy z małym funkcjonalnym wlotem powietrza z przodu. Dużą różnicą był nowy silnik z cylindrem 6. Była to wielka jednostka BMC firmy C-Series; duża żeliwna praca z 2.64-em z górnym zaworem, mocniejsza od starej wielkiej czwórki (moc 102 vs. 90). Podobnie jak w BN2, skrzynia biegów 4 była standardem, chociaż w Austin Healey 100 / 6 (oznaczonym BN4) overdrive był dodatkową opcją.

Kupujesz Austin Healey 100 / 6?

Jesień 1957 przyniósł dwa ważne wydarzenia. Najpierw przyszedł poważny krok strategiczny, ponieważ BMC zdecydowało się na centralizację montażu wszystkich samochodów sportowych; oznaczało to, że produkcja Austin Healey przeniosła się z Longbridge do fabryki MG w Abingdon. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się znacznie ulepszony silnik ze zmienioną głowicą cylindrów i bardziej wydajnym kolektorem, który zwiększył szczytową moc do 117 bhp i zapewnił bardziej sportowy moment obrotowy. Dwumiejscowy powrócił jako dodatek do linii znanej jako BN6, podczas gdy montaż BN4 został zawieszony do czasu wyczyszczenia istniejącego spisu.

AUstin Healey 100-6

E & R Classics, Twój specjalista od Austin Healey Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Austin Healey 100-6 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Austin Healey 100-6
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Austin Healey 100-6
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego