Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Październik 3 (Niemiecki Dzień Jedności) OTWARTY - niedziela październik 4 EXTRA OPEN (12: 00-16: 00)
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Aston Martin V8

Aston Martin V8 to samochód wyprodukowany przez Aston Martina w Wielkiej Brytanii pomiędzy 1969 i 1989. Podobnie jak wszystkie tradycyjne samochody Aston Martin, był całkowicie ręcznie. Klienci Aston Martin od lat prosi o samochód z ośmioma cylindrami, więc Aston Martin zaprojektował większy samochód. Silnik nie był jeszcze gotowy, więc w 1967ie DBS wyszedł z sześciocylindrowym silnikiem Vantage modelu DB6. Dwa lata później V8 był gotowy i pojawił się DBS V8. Wraz z zakończeniem prostego sześć Vantage w 1973, DBS V8, po prostu o nazwie Aston Martin V8, stał się głównym samochodem firmy przez prawie 20 lat.

Aston Martin Klasyczne samochody na sprzedaż

Aston Martin V8 Vantage został pochwalony od czasu jego premiery w 1977 za najwyższą prędkość 270 km / h. Silnik był dzielony z Lagondą, ale używał lepszych wałków rozrządu, zwiększonego stopnia sprężania, większych zaworów ssących i większych gaźników zamontowanych na nowych kolektorach. Wydajność była niesamowita z przyspieszeniem 0-97 km / hw 5.3 sekundach, który był dziesiąty sekundy szybszy niż Ferrari Daytona. Pierwsza seria została wyposażona w cztery gaźniki 48IDF2 / 100 Weber, zaślepiony otwór pokrywy maski i oddzielny tylny spoiler. Wersja Oscar India została wprowadzona jesienią 1978. Czarna, pokryta skórą deska rozdzielcza zastąpiła poprzednią deskę rozdzielczą z orzecha. Drewniana deska rozdzielcza powróciła w Vantage w latach osiemdziesiątych i nadała mu luksusowy wygląd. Wersja Oscar India również otrzymała niewielki wzrost pojemności. Linia ta została wyprodukowana do 1989. Nazwa Vantage była już używana w wielu samochodach Astona Martina, ale był to osobny model. Chociaż w oparciu o Aston Martin V8, wiele szczegółowych zmian stworzyło wyjątkowe wrażenia z jazdy. Jedną z najbardziej uderzających cech była spłaszczona maska. Chociaż modele Vantage nie zostały zaimportowane w Stanach Zjednoczonych, kwalifikują się do uwzględnienia w większości stanów według zasad "Pokaż i wyświetl" w DOT. Pomiędzy 1986 i 1989 wyprodukowano wersję kabrioletową Vantage Volante. Sześć mechanicznie porównywalnych samochodów zostało wcześniej zbudowanych na specjalne zamówienie, ale do tej pory nie były one dostępne regularnie. Wersja produkcyjna miała jeszcze głębszy spoiler przedni niż Vantage, jeszcze większe nadkola i poszerzone boczne osłony. W 1987 Prince Charles of Wales otrzymał Vantage Volante, ale na jego życzenie bez szerszych nadkoli, przedniej zapory powietrza i bocznych spodni samochodu produkcyjnego. Samochód ten stał się znany jako "Prince of Wales Spec", z którego zbudowano inne samochody 26. Są one obecnie powszechnie uważane za najbardziej pożądane ze wszystkich modeli V8 z 70 i 80.

Kupujesz Aston Martin V8?

Aston Martin V8

E & R Classics, Twój specjalista od samochodów Aston Martin Classic!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Aston Martin V8 Zagato był wielkim tourerem z 80-ów. Tylko 52 coupe i kabriolet 37 zostały zbudowane między 1986 i 1990. Po raz pierwszy zaprezentowano coupe na Geneva Motor Show w 1986, a kabriolet później. V8 Zagato został oparty na Aston Martin V8, ale z ciała stworzonego przez słynnego Zagato. Projekt był kanciastą, nowoczesną interpretacją Aston Martin DB4 GT Zagato z 1960-ów. Zagato było napędzane silnikiem 430 hp V8 z dwubębnowymi gaźnikami Weber, odpowiednimi do maksymalnej prędkości 300 km / h. To był luksusowy samochód z nową ceną 156,600 USD. Późniejszy kabriolet został sprzedany za 171,000 USD. W 1998, komik Rowan Atkinson kupił pierwszy wyprodukowany samochód z kierownicą po prawej stronie, o numerze podwozia 20013, i zamienił go w specyfikację wyścigów Aston Martin Owners Club C2. Konwersja została przeprowadzona przez Aston Martin Works Service, a całkowite koszty konwersji wyniosły około 220,000 GBP.

Jakie są zalety kupowania samochodu Aston Martin V8 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Aston Martin V8
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Aston Martin V8
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego